Council & democracy

Community Partnership Grant Panel

18 May 2017 - 17 May 2018
Fixed
Nominated

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Martyn Ford Member 19/05/2017 - current
Labour
Councillor Gordon Rhind Member 19/05/2017 - current
Labour
Councillor Stephen Taylor Member 18/05/2017 - current
Conservative
Councillor Peter Watson Member 18/05/2017 - current
Conservative
Councillor Robert Wheeler Member 18/05/2017 - current

Substitutes

NameRoleMembership Dates
Councillor Neil AtkinSubstitute 18/05/2017 - current
Councillor Patrick MurraySubstitute 18/05/2017 - current
Councillor Peter SmithSubstitute 18/05/2017 - current
Councillor Trevor SoutherdSubstitute 18/05/2017 - current
Councillor Peter WilkinsSubstitute 18/05/2017 - current

Other Information